Overblog
Editer l'article Suivre ce blog Administration + Créer mon blog
Rodzicielska Biblioteczka Laicka

Nieco-Dziennik Etyczny nr 7

autorka Dorota Klewicka
autorka Dorota Klewicka

Kochani Czytelnicy!

W tym nowym numerze NDE na pierwszej stronie zaczynamy od bulwersującej całą Polskę wiadomosci przeszukania przez CBS redakcji "Faktów i Mitów". Krótkie wyjasnienie faktów. Do tego inspirowane zarówno tym wydarzeniem, jak i ogólnie coraz trudniejszą sytuacja prasy w Polsce dwie wspaniale ilustracje (Marta Doroty jest poruszająca!). Oraz tłumaczenie piesni "L'Estaca", znanej z polskiej adaptacji Kaczmarskiego pt. "Mury" - krótka historia "Murów" i dużo bliższe oryginałowi tłumaczenie, oddające nieco inną atmosferę, zaplanowaną przez autora...Słówko także o tym, jak i NDE został zablokowany. Plus rysunek Petera Herla.

Poza tym nowosc : "Niecodzienniczek" czyli dziecięco dzieciom wyjasnione sprawy czy postaci ze swiata dorosłych. Debiutuje Urszula Kaskowa, lat 9,5.

Dla większych i dużych opis trzech książek Dwakins'a, przezabawna dyskusja z kotem filozfem o ... liczbie Pi ;-) , przypomnienie, czym są Gody Jare - protoplasta zapomniany Wielkanocy.

Wyjątkowe artykuły Małgorzaty Zalewskiej i Michała Charzyńskiego. Pierszy o dostępie do wody. Ewidentne? Nie macie pojęcia, jakie cierpienia ludzkie fizyczne i psychiczne, jakie nieszczęscia na całe życie powoduje brak wody!

Ja osobiscie nie miałam też pojęcia o tym, jak rozkładją się smieci i jak NAPRAWDĘ ważne jest ich segregowanie, Michał wyjasnia to naukowo, liczbowo i bardzo przemawiająco.

Drugi debiut to Natalia Bednarz - młoda filozof, która mówi nam o dostępie, tym razem kobiet do nauki, opisuje nieznaną a fascynująca postać - Nawojkę.

Opisujemy dwoje niesamowitych nauczycieli etyki Annę Gruchałę i Marcina Kostyrę.

Oraz Jarosława Kaczyńskiego, widzianego oczyma Francuzów.

I wiele, wiele innych tematów. Aż 16 stron tym razem!!!

Serdeczne dzięki wspaniałej ekipie za ten nowy wkład! A Czytelnikom za wiernosc nazym ideom i gazecie :-)

Partager cet article
Repost0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :
Commenter cet article