Overblog
Editer l'article Suivre ce blog Administration + Créer mon blog
Rodzicielska Biblioteczka Laicka

Nieco-Dziennik Etyczny nr 8

waga_il_emmanuel_a
waga_il_emmanuel_a

Kochani Czytelnicy!

Niestety nie zdążylismy przygotować nic specjalnego z okazji zamachów w Belgii, ale niewątpliwie zrobimy to w następnym numerze. Będzie też więcej wiadomosci na ten temat.

W dzisiejszym numerze mówimy, oczywiscie, o chrzcie Polski, a raczej o jego okolicznosciach. Tematem numeru są też książki dla dzieci - zaprezentowalismy pozycje z naszego dzieciństwa, czyli z różnych momentów XX wieku.

Mamy "nieco" religionzawstwa i filozofii dzięki Maćkowi i niezastąpionemu kotu Janiny Tyszkiewicz.

Dużą częsc poswięcilismy także, jak zwykle, szkole i nauczaniu etyki. Piszemy o tym, że w szkole można zażądać powieszenia symbolu... laickosci lub innej filozofii.

Natalia Bednarz podpowiada nauczycielom, co warto zrobić na studiach aby potem zostać nauczycielem etyki, a Dorota przedstawia staż, w którym uczestniczyła, a który może być swietnym punktem wyjscia do lekcji etyki lub wychowawczej. Mamy też opowiesci ze szkoły, Andrzej Wendrychowicz bardzo trafnie i konkretnie pisze nam o ważnym elemencie współczesnej Polski - Komitecie Obrony Demokracji.

A Michał o tym, jak... nie wpasc do przepasci. Ekologicznej.

Polecamy, jak zwykle i jak zwykle składam ogromne podziękowania całej Ekipie piszącej i Ilustrującej, oraz składającemu NDE mężowi.

PS. Mam nadzieję, że ubawi was niecodzienne zdjęcie i winietka z pierwszej strony ;-)

Partager cet article
Repost0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :
Commenter cet article