Overblog
Editer l'article Suivre ce blog Administration + Créer mon blog
Rodzicielska Biblioteczka Laicka

Nieco-Dziennik Etyczny nr 9

Nieco-Dziennik Etyczny nr 9

Kochani Czytelniczki /Czytelnicy i Redkatorki/ Redaktorzy!

Przedstawiam Wam dosć wyjątkowy numer NDE. Wspominamy zamachy w Belgii. Wczoraj rozpoczęły się w Paryżu przesłuchania orgnizatora zamachów w Paryżu, z powodu którego dokonano również tych w Brukseli. Tak, tak, Tintin to postać beligijskiego rysownika!

Skupiamy się w dużej mierze na nieznanym szerszej publicznosci swięcie miesiąca maja - Dniu Czarownicy. Dziękuję Kindze Czernickiej za współpracę w grzebaniu w przeszłosci rodu damskiego i odkryciu tego niecodziennego swięta... Będzie mieć ono miejsce 13 maja, ale już teraz poczytajcie kilka tekstów poswięconych i tym dawnym, nieszczęsliwym, palonym na stosie, i tym dzisiejszym, i tym, które żyją w naszej podswiadomosci i kulturze... Podziękowania dla Simonki za ilustrację! Oczywiscie także kolorowanka Doroty Klewickiej to... sprawdźcie sami!

Poza tym, nie zapominajmy, iż 17 maja mamy Dzień Przeciwko Homofobii i ztej okazji inaugurujemy nową, stałą odtąd rubrykę NDE - LGBT! Bardzo jestesmy z niej dumni. Polecam szczególnie artykuł Marcina Bogusławskiego o transseksualizmie, uzupełniony bogato ilustracjami i podpisami naszego grafika -Emmanuela. Zawdzięczamy mu również mały dowcip wieszakowy, Polska widziana okiem Francuza...

Z ogromną przyjemnoscią przedstawim prawdziwie literacki debiut Macieja Pyrzanowskiego i jego opowiesci marynarza, które, rzecz jasna, zwróciwszy uwagę na walory kulturowe i językowe (brzydkie słowa należą do języka, proszę mi wierzyć - robiłam z nich magisterkę) będziemy również kontynuować!

Dwie małe retrospekcje - o minionym Dniu Ziemi i o Dniach Ateizmu. Bardzo ciekawa lekcja etyki i recenzje książek. Herletyk zażartował sobie ze Swięta Pracy lub może lenistwa?

Dziękuję również za wkład dwojgu Czytelnikom Patrycji Adamskiej (która zwróciła uwagę na niezwykle poważny aspekt współczesnej rzeczywistosci - problemy ludzi niepełnosprawnych) i Pawłowi Boryszewskiemu (otwarty, ostry, logiczny tekst, brawo).

Miłej lektury i smiało podawajcie dalej, bo wyjątkowo bogata tematyka!

Partager cet article
Repost0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :
Commenter cet article