Overblog
Editer l'article Suivre ce blog Administration + Créer mon blog
Rodzicielska Biblioteczka Laicka

Nieco-Dziennik Etyczny nr 10

Nieco-Dziennik Etyczny nr 10

Kochani Czytelnicy, Droga Załogo!

Własnie się dowiedziałam, że jestem ja i kilkoro z najwierniejszych nam Czytelników NIEBEPIECZNI. Dla kogo? Dla ludzi o wolnosciowych i lewicowych poglądach. No to już wiadomo, że zabrali się za nas, skoro propaganda rozsyła takie wiadomosci.

A my robimy swoje.

Oto przedstawiamy 10-ty już numer NDE! Przyżylismy razem cały rok szkolny, podsumowujemy go trochę, przypominamy o zapisach na etykę na rok 16/17 i podpowiadamy jak, kiedy, ile i kto w rubryce Nieco Prawa.

Na Dzień Dziecka mamy ostatnią w tym roku szkolnym lekcję etyki, tekst Małgorzaty Zalewskiej i Janiny Tyszkiewicz o Dzieciach Afrykańskich, Michała Charzyńskiego o wykorzystywaniu dzieci do ciężkiej pracy oraz mój - o dzieciach walczących o godne życie. A Urszula Kaskowa pisze dla dzieci o mądrej książce dla dzieci Grzegorza Kasdepke o... prawach dziecka!

Mamy też miesiąc, poswięcony w wielu krajach (niestety nie w Polsce) paradom równosci, więc nasz grafik -Emmanuel wykonał tęczową winietkę, przypominamy historię parad, a Małgorzata Zalewska pisze o sytuacji młodzieży LGBT w szkole i jak ją poprawić (wyjątkowy temat!)

Kot filozof pyta o szczęscie zwierząt, marynarz - Maciej Pyrznowski- płynie... sami sprawdźcie dokąd i jakie ma przygody (wciąż pisane tak samo zabawnie i z tą samą swadą). Dorota Klewicka przypomina czym tak naprawdę powinna być tzw. "Noc Swiętojańska".

Miłej lektury i nie zapomnijcie pokolorować z dziećmi kolorownaki Doroty Klewickiej, która połączyła Dzień Spacerów z Dniem Dziecka i miesiącem równosci.

Z pozdrowieniami, Wasza niebezpieczna Agnieszka

Partager cet article
Repost0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :
Commenter cet article