Overblog
Editer l'article Suivre ce blog Administration + Créer mon blog
Rodzicielska Biblioteczka Laicka

Nieco-Dziennik Etyczny nr 11/12

Nieco-Dziennik Etyczny nr 11/12

Kochani Czytelnicy!

Nasze obecne wydanie nosi numer 11/12, albowiem mamy przed sobą dwa wakacyjne miesiące. Już z pierwszej strony dowiecie się o urodzinach (mój astronomiczny bliźniak!) odchodzącego właśnie ze stanowiska prezydenta USA, a zwłaszcza jego, czasem mało znanych w Polsce, poczynaniach.

Następnie Kot Filozof poinstruuje Was, co do kwestii terroryzmu, a z rubryki dla Dzieci dowiecie się, jak wyglądała Bastylia, gdy jeszcze istniała i dlaczego miała miejsce Rewolucja Francuska.

Dorota Klewicka przedstawia krótki reportaż ze swojej wyjątkowej działalności szkolnej, Joanna Kędzierawska (brawo za premierę!) zaś ze swej… apostazji. Boki zrywać, mówię Wam – krótka sztuka teatralna. Równie zabawnie przedstawia się opowieść Maciej Pyrzanowskiego o życiu na statku, płynącym w siną dal i tętniącym swoim własnym niezależnym życiem. Pośmiejcie się z obrazka Petera Hera i popatrzcie sobie na kicz religijny ;-)

Znacznie bardziej serio są artykuły o laickości, jako gwarancie akceptacji ludzi LGBT oraz o zanikaniu ludności tubylczej i o ochronie wód (oba Michał Charzyński – wiem, że ma fanów, więc podkreślam J ) Również odpowiedź Janiny Tyszkiewicz na list Patrycji Adamskiej w sprawie dostępności budynków dla osób niepełnosprawnych mieści się w kategorii poważne.

Z lżejszych mamy lektury – Janina i Dorota Woźniak, kolorowankę na Dzień Karmienia Piersią i długą historyjkę o Marcie. Dość nietypową tym razem.

Miłej lektury i miłych wakacji! Szczególnie Ekipie, której bardzo, bardzo dziękuję za zaangażowanie!

Partager cet article
Repost0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :
Commenter cet article