Overblog
Editer l'article Suivre ce blog Administration + Créer mon blog
Rodzicielska Biblioteczka Laicka

Nieco-Dziennik Etyczny nr 13

Nieco-Dziennik Etyczny nr 13

Witam serdecznie po wakacjach!

Oto Wasz NDE obchodzi roczek. Piękny wiek :-) Oprócz tortu, mamy dla Państwa całkiem spore dossier o biseksualizmie, z okazji Bi Dnia (23.09), z okazji słowiańskiego święta Rodzanic, przypomnienie tych nieznanych dziś bogiń (Dorota Klewicka). Znana ze swej apostazji Joanna Kędzierawska pisze tym razem o Niecodziennych Ludziach. Nie jest to jedyna nowa rubryka. Mamy Niecodzienny Przedmiot, którym jest koronka (Agnieszka Abemonti-Świrniak, Maciej Pyrzanowski, Dorota Klewicka), mamy też artykuł o niecodziennej nowości w postaci Tygodnika Faktycznie (do którego dołączyła niżej podpisana).

Stałe rubryki do oczywiście HERL-etyk, który tym razem nie szkolnie, a historycznie (żołnierze wyklęci). Marcin Bogusławski rozważa za i przeciw karaniu "mowy nienawiści" a . Marynarz w Rosji (Maciej Pyrzanowski), Kot filozof i Lektury (Janina Tyszkiewicz), a skoro jesteśmy przy literaturze, to także mój tekst o Tuwimie. Wspominamy również o diabelskim pomyśle wprowadzenia matury z religii. Dość niespodziewany w swojej wymowie, ale szczery i od serca tekst, inspirowany Dniem Chłopaka (Maciej Pyrzanowski)

\Mamy też niespodziankę do wycięcia - etyczne zakładki projektu Anny Gruchały z pracownie TomBoy (http://pracownia-grafiki.pl/).

Dzieci pokolorują kolorowankę i dowiedzą się, jak wygląda nowy rok szkolny w innych krajach (Urszula Kaskowa)

Nieco-Dziennik Etyczny nr 13

Partager cet article
Repost0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :
Commenter cet article