Overblog
Editer l'article Suivre ce blog Administration + Créer mon blog
Rodzicielska Biblioteczka Laicka

Nieco-Dziennik Etyczny nr 14

Nieco-Dziennik Etyczny nr 14

W październiku Dzień Edukacji Narodowej. Satyrycznie podchodzi do niego Peter Herl. W moim artykule "Katecheza a bieda" tłumaczę, jak los pojedynczej jednostki a i społeczeństwa zmieniłaby laicyzacja polskiej szkoły. Że choć, oczywiście, bieda polskich dzieci jest zapewne ważniejsza od świeckości, jednak próbuję (i mam nadzieję, że mi się udało) udowodnić, iż zlaicyzowanie szkoły odbiłoby się, na dłuższą metę, pozytywnie na stanie majątkowym i intelektualnym polskich dzieci i dorosłych. Przy okazji mała krytyka 500+.

A propos szkoły, w rubryce LGBT Maciej Pyrzanowski opisuje wspaniałą pedagog, która potrafiła zrobić dzieciom lekcję o normalności społeczności LGBT. Małgosia Zalewska przypomina o tym, jak pomoc humanitarna pomaga i uczyć się i przetrwać.

Dorota Klewicka o przetrwaniu ludzi starszych w polskiej rzeczywistości, a Joanna Kędzierawska o tym, jak ciężko przetrwać obrzezanym kobietom (uwaga, drastyczne!). O wegetarianizmie pisze Natalia Bednarz i kot Janiny Tyszkiewicz, a skoro jesteśmy przy jedzeniu to mamy Dzień Makaronu i ekologiczny artykuł Michała Charzyńskiego o paleniu pól.

Także Michał o narodzinach idei świeckiego państwa wśród... ludzi religijnych! Niezwykłe i zaskakujące, lektura obowiązkowa. O religioznawstwie zaś Patrycja Adamska.

Marynarz Maciej znów podróżuje do "Arabowa", Janina pisze o "dziwnej" książce o bogach i zwierzętach, a dla dzieci mamy Nieco-Dzienniczek, kolorowankę (Dzień Wychodzenia z Szafy) i nowość - znajdź siedem różnic! W temacie : Kopernik. Dzięki Maćku!

Aha, no i dzień spódniczki, pośmiejecie się!

Dziękuję ślicznie wszystkim, którzy pisali i rysowali i życzę miłej lektury!

Partager cet article
Repost0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :
Commenter cet article