Overblog
Editer l'article Suivre ce blog Administration + Créer mon blog
Rodzicielska Biblioteczka Laicka

Marta i Mikołaj

Marta i Mikołaj

Marta i Mikołaj

Zbliża się czas pisania listów do Mikołaja. Część z Was jest przeciwna tej postaci, nawet bez dodatku "święty". Wolicie racjonalistyczny świat niespodzianek ale z wiadomego źródła. Dlatego opowiadanie, które dziś proponuję jest  napisane w sposób, który każdemu z nas pozwoli się ustosunkować na swój sposób do Mikołaja/ Mikołajek i innych Gwiazdorów (oraz duchów na Dziady). Możecie powiedzieć dzieciom własną wersję (może to dobry tekst na to, żeby przekroczyć baśniowy próg w stronę rzeczywistości?), a z opowiadania tak czy inaczej dowiedzą się np., że nie ma po co się modlić do Mikołaja i że święci nie czarują (bo ich nie ma). Oraz, a może przede wszystkim, że nie wolno narzucać swojej religii innym, natomiast trzeba bronić swoich poglądów grzeczni, aż stanowczo. Marta nie zamierza zresztą tłumaczyć się ze swoich. Ma do nich prawo, koniec, kropka. Tak samo jak do prezentu od Mikołaja. Miłej lektury!

Partager cet article
Repost0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :
Commenter cet article
G
Dzień dobry<br /> <br /> Pani Agnieszko, ogromna prośba związana z książką "Marta i lekcje religii". Rozumiem, że nakład wyczerpał się jakiś czas temu i w praktyce książka jest nie do kupienia. Niestety w większości bibliotek książka w ogóle nie jest dostępna. Rodzic, który chce edukować dziecko w duchu ateizmu i humanizmu ma bardzo ograniczone możliwości, jeśli chodzi o wsparcie literaturą dla dzieci. Stąd prośba o przygotowanie e-booka. Przygotowanie i dystrybucja nie powinny być problemem, zakładając, że publikacja papierowo była składana do druku metodą cyfrową.
Répondre
A
Nie wiem, dlaczego dopiero teraz dostałam powiadomienie o tym wpisie. Proszę do mnie napisać na kontakt[malpa]renesansmedia.pl :-) Pozdrawiam
A
Ale fantastyczna opowieść!<br /> Od razu mnie natchnęła i chyba będę miała dla Pani jutro niespodziankę "mikołajkową" ;-)
Répondre
A
Tak mnie zainspirowało Pani opowiadanie, że musiałam zrobić dla Pani kotki. Mam nadzieję, że sie spodobają.<br /> :-)
A
Ojej, naprawdę? :-) A jaką????? i DZIĘKUJĘ!!! :-)