Overblog
Editer l'article Suivre ce blog Administration + Créer mon blog
Rodzicielska Biblioteczka Laicka

Nieco-Dziennik Etyczny nr 16

Emmanuel Abemonti "Prezent gwiazdkowy Jarosława Kaczyńskiego dla kobiet".

Emmanuel Abemonti "Prezent gwiazdkowy Jarosława Kaczyńskiego dla kobiet".

Drodzy Czytelnicy!

Macie oto w rękach ostatni tegoroczny numer Nieco-Dziennika Etycznego. Różne są w nim ciekawostki. O modzie, o przekleństwach, o wadach Świętego Mikołaja (dzięki Małgorzata Luty!), o Dziewictwie, jak zwykle zajmująco, ze swadą i literaturą red. Janina Tyszkiewicz. Również z wyjątkowym pazurem Maciej Różalski o problemie niereagowania na religijną indoktrynację w szkole.

O etyce w szkole zaś pisze Janina Tyszkiewicz, opisując swoje życie nauczycielki etyki, Izabela Jaszczurowska o walce o etykę w szkole swych dzieci (cz. II), propozycja lekcji dzięki uprzejmości Generatorowi Myśli Humanistycznej oraz temat wyjątkowo etyczny, czyli red. Małgorzata Zalewska o wolontariacie.

Inicjujemy nowy cykl naszej ilustratorki Doroty Klewickiej pt. „Kulki” przekonajcie się sami o jej talencie rysowniczym i pisarskim. Peter Herl oczywiście jak zwykle w rubryce Herl-etyka i nie tylko. Witamy nowego twórcę ilustracji – Bohuna (więcej Bohuna już w styczniu!).

Niecodzienni ludzie i niecodzienna historia, to jak zwykle Joanna Kędzierawska i Michał Charzyński. I jak zwykle przykuwająco ciekawie.

Rubryka LGBT bardzo wyjątkowa –  tęczowe mamy opowiadają o Gwiazdce w ich rodzinach. Ciąg dalszy nastąpi.

Poza tym rubryki dla dzieci: o słowiańskich Godach, kolorowanka, szczegóły. Tak i nie o przyejmnosci oraz osobisty, bardzo osobisty, jak zobaczycie wkład Czytelniczki Iwony Kasieczko :-)

 

Dziękujemy za ponad roczną współprace red. Maciejowi Pyrzanowskiemu i życzymy przychylnych wiatrów na innych morzach i oceanach życia.

No i nie zapominajmy o czarnym humorze naszego informatyka – Jarosław Kaczyński i jego prezent gwiazdkowy dla polskich kobiet…

 

Miłej lektury i wesołych świąt!

PS. od następnego numeru NDE wyłącznie (ale wciąż za darmo) na stronie htt://renesansmedia.pl

Nieco-Dziennik Etyczny nr 16

Partager cet article
Repost0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :
Commenter cet article