Overblog
Editer l'article Suivre ce blog Administration + Créer mon blog
Rodzicielska Biblioteczka Laicka

Elementarz Marty - prezent!

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci,


Z okazji imienin Marty mam dla Was mały prezent. Zwłaszcza dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze szkołą, jak Marta właśnie. Przedstawiam Wam jedyny chyba na świecie (tak sądzę), a już na pewno w Polsce (o tym jestem przekonana) w 100% laicki (a nawet ateistyczny) elementarz! Wolność, równość, alfabet.

W pierwszej części nauczycie się nie tylko abecadła, ale również tolerancji i akceptacji inności, w drugiej przećwiczycie dwuznaki i dowiecie się, jak wygląda tydzień i rok niechodzącej do kościoła i na religię Marty oraz jej rodziny.


Drodzy Rodzice – choć nie sądzę, aby ktoś podszedł do tej pozycji bardzo szkolnie i naukowo – zaznaczę, iż „Elementarz Marty” jest pozycją z przymrużeniem oka, nie jestem specem od nauczania początkowego. Romanistka z wykształcenia, od 7 lat stałam się „domową polonistką”, ucząc moje na pół „zagraniczne” dziecko języka ojczystego (swoją drogą, moja córka połknęła „Elementarz Marty” w rekordowym czasie i z radością, pomogła mi potem wybierać obrazki). Użyłam jednak autentycznej polskiej elementarzowej czcionki, więc każdy mały polski laicki obywatel będzie mógł bez obaw naprawdę ćwiczyć alfabet, pisanie i czytanie na „Elementarzu Marty”.


Za udostępnienie obrazków Marty dziękuje bardzo, bardzo, bardzo naszemu Ilustratorowi oraz „Faktom i Mitom” (w których opowiadania o Marcie z obrazkami Ilustratora wychodziły). Reszta pochodzi z darmowego banku obrazków Microsoftu. Pozycja, jak zwykle, do ściągnięcia, tym razem w pliku .pdf, a dla zachęty kilka przykładów, jak wygląda „Elementarz Marty” w środku.

Dobrej zabawy Wam życzę i nie przemęczajcie się nauką ! ;-)
(Kto odważny, może zabrać do szkoły ;-) )

PS. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Mart !!!!!

Cz. I Teczowy Alfabet Marty

Cz. I Teczowy Alfabet Marty

Tadek ma 2 tatusiow

Tadek ma 2 tatusiow

Macius ma mame i tate

Macius ma mame i tate

cz. II "Tydzien Marty czyli niedwuznaczne dwuznaki"

cz. II "Tydzien Marty czyli niedwuznaczne dwuznaki"

Marta nie chodzi na religie, ale uczeszcza na etyke.

Marta nie chodzi na religie, ale uczeszcza na etyke.

Marta i jej kuzyn graja w szachy.

Marta i jej kuzyn graja w szachy.

Marta i swieta

Marta i swieta

Agnieszka Abémonti-Swirniak "Elementarz Marty"

Partager cet article
Repost0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :
Commenter cet article
W
Moj syn coprawda juz pisac umie, ale mialem kilka dluuugich chwil spokoju, bo "uczyl sie z Marta", za ktora przepada ! Dzieki za te 2 godziny radosci dla mojego syna i swietego spokoju dla jego rodzicow ;-)
Répondre
A
;-) Ciesze sie, ze sie przydalam ! :-)
H
sry ja bym go lepiej napisała zbytnio sie nie starając
Répondre
A
Świetny pomysł z tą całą Martą. Trafiłaś w dziesiątkę!
Répondre
A
Dziekuje slicznie ! :-) Oby sluzyla (nie tylko do nauki polskiego ;-) )
J
No to Marta będzie mistrzem szachowym. Przez 12 lat po dwie godziny tygodniowo to jest ... . Również niedzielę spędzamy przyjemnie i mamy co najmniej o jedną godzinę dłużej. Przyroda jest BOSKA, bo cudowna, piękna i niezwykła. Wszystkiego najlepszego Martusiu!
Répondre
A
Marta i ja uprzejmie dziekujemy za zyczenia i komentarz :-)