Overblog
Editer l'article Suivre ce blog Administration + Créer mon blog
Rodzicielska Biblioteczka Laicka

Kalendarz adwentowy dla... racjonalistów

Kalendarz odpowiedzi

Kalendarz odpowiedzi

Kalendarz adwentowy dla... racjonalistów

"Advenire" to po łacinie "nadchodzić". Nadchodzi Gwiazdka. Chrzescijanie czekają na nią, jak na rocznicę narodzin syna bożego, Jezusa, rodzimowiercy będą w tym mniej więcej czasie swiętowali Szczodre Gody (Zimowe Stanie Słońca), ateisci również z utęsknieniem czekają na czas spotkań rodzinnych i wypoczynku, bo chodź nie wierzą w bogów, humanistyczny wymiar swiąt (ich rodzinny czar, obdarowywanie się prezentami, wyjątkowa atmosfera robienia wielu rzeczy wspólnie, odwiedzanie potrzebujących itd.) jest nie mniej ważny dla człowieka niż boski pierwiastek, który niektórzy im przypisują.

Chrzescijanie kupują lub robią dzieciom tzw "Kalendarze adwentowe", czyli ozdobne tekturowe pudełka z czekoladką na każdy dzień grudnia,aż do swiąt. W nowoczesnej wersji są to nie tylko słodycze, czasem robimy je sami i wkładamy jakies drobiazgi wymarzone czy mające symboliczne znaczenie dla danej rodziny.

Kiedy moja koleżanka muzułmanka uszyła swoim pociechom odpowiednik kalendarza adwentowego przed Aid, pomyslałam, że także ateistycznym, czy swieckim, racjonalistycznym dzieciom, które czekają na te wspaniałe dni należy się jakas codzienna przyjemnosć. I oto jest! Wystarczy sciągnąć sobie .pdf...

Instrukcja: drukujemy na dwóch osobnych kartkach A4 w poziomie. Stronę z pytaniami wycinamy po liniach przerywanych (uwaga, żeby nie odciąć okienek) i naklejamy po brzegach, jedna na drugą. Dziecię codziennie czyta pytanie, próbuje na nie odpowiedzieć, a odpowiedź znajdzie także, poniósłszy okienko. Sprawdzone na 2 drukarkach, gdzie okienka pokryły się w 100%. Podobnie było, gdy spróbowałam druku dwustronnego. Dobrej zabawy! :-)

Dorota Klewicka - serdecznie dziękuję za udostępnienie zdjęcia! A Kindze i Maciejowi za posłużenie mi za króliki doswiadczalne ;-)

Kalendarz adwentowy młodego racjonalisty

Partager cet article
Repost0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :
Commenter cet article