Overblog
Editer l'article Suivre ce blog Administration + Créer mon blog
Rodzicielska Biblioteczka Laicka

Nieco-Dziennik Etyczny 5

Nieco-Dziennik Etyczny 5

Uwaga: w związku z problemem technicznym, polegającym na zanikaniu/ zaniknięciu guziczka "like" FB, zachęcam do pisania komentarzy. W każdym razie, zawsze Państwa opinie mile widziane :-)

Kochani!

Wraz życzeniami Szczęsliwego Nowego Roku (może jeszcze uda się zrobić, żeby był szczęsliwy?), przekazuję w Państwa ręce następny numer Nieco-Dziennika Etycznego. Z małym mnoworocznym "lifitingiem" - nasze postaci z logo stają się, tak jak Wy i My bardziej dynamiczne!

A Andrzej Wenrdrychowicz pisze własnie o tym, jak to w tym nowym być może i ...

Poza tym odpowiedź MENu na mój list w sprawie usredniania oceny z etyki i religii, w rubryce "Nieco prawa" Janina Tyszkiewicz opisała nam z kolei i skomentowała list fundacji Elbanowskich w sprawie edukacji antydyskryminacyjnej.

W rubryce "Etyka w szkole" poznacie, Drodzy Czytelnicy, życiorys niesamowitej nauczycieli etyki, która nigdy nie opuszcza rąk, a teraz jest także... naszą redaktorką! Mowa o Małgorzacie Zalewskiej. Przeczytajcie także koniecznie Jej artykuł pt. "Komunikacja międzypokoleniowa".

Z całego serca polecam także artykuł na temat "coming-out'u", autorstwa Marcina Bogusławskiego - konkretny, a chwytający za serce, jak tylko Marcin potrafi! (Zaglądnąć też proszę do wzmianki o Krzysztofie Charamsie na str.3.

Nie zapomniejlismy o Babciach i Dziadkach - tym razem, spojrzelismy na nich z perspektywy... religioznawczej! A Maciej Pyrzanowski cudownie zilustrował "Starszych Bogów Trzech".

A propos ilustracji - na stronie 10 propozycja logo etyki autorstwa Oli Czernickiej, o które prosiła nauczycielka jej klasy, pani Dorota Woźniak. Ona także poleca jedną ze swoich ulubionych lekcji etyki i opisuj, jak ją przeprowadzić.

Jakkolwiek sniegu chyba za wiele nie mamy, radujcie się nim na stronie 11, na zdjęciu Roberta Osaka, naszego Czytelnika, Przyjaciela i zawodowego fotografa zawodów narciarskich.

Pani Dorocie, Panu Robertowi, Oli, Rodzicom, którzy nadesłali historie swoich szkół oraz wszystkim stałym Redktorom dziękuję za wkład w kolejny już numer i po raz kolejny gratuluję talentu! Miłej lektury!!!

Partager cet article
Repost0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :
Commenter cet article